Výchovné poradenstvo

Ing. Ján Kurdila - výchovný poradca

Konzultačné hodiny:

UTOROK 13.30 - 14.30 hod., alebo na základe mailovej dohody: kurdilajan@gmail.com

Úlohy výchovného poradcu na základnej škole:

1. Výchovný poradca plní úlohy školského poradenstva v otázkach výchovy, vzdelávania, v oblasti prevencie problémového a delikventného vývinu detí.
  2. Sprostredkúva prepojenie školy s odbornými zariadeniami, ktoré sa zaoberajú starostlivosťou o deti – s centrom pedagogicko – psychologického poradenstva a centrom špeciálno – pedagogického poradenstva.
  3. Vyhľadáva a mapuje výchovné problémy školy a svoju činnosť zameriava aj na prevenciu. V tomto procese veľmi úzko spolupracuje s triednymi učiteľmi a rodičmi. Rýchlo a účinne pomáha pri riešení vyučovacích a výchovných problémov, pomáha pri rozvíjaní ich individuálnych zvláštností.
  4. Eviduje žiakov, ktorí sú individuálne začlenení v bežnej triede:
  • žiaci s vývinovými poruchami učenia (dysgrafia, dyslexia, dysortografia, dyskalkúlia)
  • žiaci s mentálnou retardáciou (variant A)
  • žiaci s poruchami správania (ADHD syndróm)